Obsługa płatności i faktur

System CONREGO pozwala na wygodną sprzedaż wejściówek i rezerwacji hotelowych dzięki pełnej kontroli nad usług, obsłudze rabatów, dowolnych metod płatności i automatyzacji fakturowania.

Skonfigurowany cennik wraz z funkcją rozliczającą płatności i generującą faktury czynią system efektywną, wygodną i bezpieczną platformą sprzedażową. Nieograniczone możliwości systemu CONREGO mają źródło w kilku funkcjach umożliwiających sprzedaż uczestnictwa, biletów, wejściówek, wycieczek, szkoleń, noclegów, transportu, materiałów konferencyjnych oraz innych płatnych usług i towarów.

JAK ZMOTYWOWAĆ UCZESTNIKÓW WYDARZENIA DO WCZESNEJ REJESTRACJI?
Jeżeli jesteś organizatorem wydarzeń, na pewno przekonałeś się już jak ważne w całym przedsięwzięciu jest szybkie pozyskanie uczestników – najlepiej od razu po uruchomieniu rejestracji. Na blogu CONREGO dowiesz się jak zachęcić gości do wczesnej rejestracji.
Jak zmotywować uczestników konferencji do wczesnej rejestracji?

Definicja cen i rabatów

Wprowadzone w module Rejestracja uczestników opcje dostępne w procesie rejestracji znajdują odzwierciedlenie w funkcji umożliwiającej przypisanie cen oraz zdefiniowanie stawek VAT. Możemy przypisać każdej z usług ceny, których wartości będą dostosowane do różnych kategorii uczestników. Ponadto oferujemy opcję, dzięki której można swobodnie manipulować rabatami na wybrane usługi w zależności od terminu rejestracji użytkownika. Pozwala to na gradację opłat w czasie i zastosowanie rabatów dla uczestników rejestrujących się z dużym wyprzedzeniem. W ramach usługi wdrożeniowej poprosimy o dostarczenie pliku z cennikiem, który skonfigurujemy w aplikacji jako obowiązujący.

Pobieranie opłat

W przypadku wydarzeń płatnych wyróżniamy dwie podstawowe metody rozliczania uczestników, które mają wpływ na proces obsługi płatności i generowania faktur. CONREGO obsługuje płatności przy pomocy:

  • przelewów bankowych,
  • kart kredytowych (Visa, Mastercard, American Express, Diners, JCB, w zależności od oferty operatora płatności),
  • szybkich przelewów online (przy integracji operatorem posiadającym umowy z bankami w Polsce).

METODY ROZLICZANIA UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ PŁATNYCH
Zapoznaj się z artykułem na blogu CONREGO, który omawia kwestie związane z metodami płatności i przedstawia raport specjalny o kanałach płatnicznych wykorzystywanych w CONREGO w latach 2013-2015.
Metody rozliczania uczestników

Przelewy bankowe

Przelew bankowy może zostać zrealizowany przez uczestnika na podstawie danych zamieszczonych w potwierdzeniu rejestracji. Większość organizatorów preferuje jednak dołączanie do potwierdzeń stosownych dokumentów, które uczestnik może wydrukować i przekazać osobie odpowiedzialnej za realizację płatności. Takim dokumentem jest faktura pro forma, która jest generowana przez system automatycznie na podstawie przygotowanego szablonu. Organizator w tym przypadku ma obowiązek śledzenia transakcji na rachunku bankowym. Jeśli uregulowana została odpowiednia faktura pro forma CONREGO umożliwia wystawienie faktury VAT.

Karty kredytowe i „szybkie przelewy”

Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych przelewów bankowych i umożliwiają natychmiastowe rozliczenie. Szczegółowy zakres dostępnych usług określa umowa zawarta pomiędzy organizatorem wydarzenia a agentem rozliczeniowym. Zazwyczaj osoba dokonująca płatności realizuje transakcję w systemie płatniczym agenta i wraca do systemu CONREGO. Po pozytywnej autoryzacji transakcji automatyczne wystawiana jest faktura VAT, która zostanie wysłana jako załącznik do wiadomości e-mail będącej potwierdzeniem rejestracji.

Domyślnie system CONREGO nie jest zintegrowany z żadnym systemem finansowo-księgowym, takiej integracji możemy natomiast dokonać na etapie wdrożenia. Możesz także skorzystać z usługi CONREGO polegającej na obsłudze sprzedaży i rozliczeń.

Realizując wdrożenie systemu rejestracji uczestników na Twoje wydarzenie pomożemy:

  • wprowadzić cennik opcji uczestnictwa i usług towarzyszących wydarzeniu,
  • przygotować i skonfigurować kody rabatowe,
  • skonfigurować i udostępnić wybór różnych metod płatności,
  • przygotować formatki faktur pro forma i VAT.
KSIĘGOWANIE WPŁAT OD UCZESTNIKÓW KONFERENCJI, KONGRESU LUB SZKOLENIA
Na naszym blogu opisujemy dwa różne rozwiązania w kwestii księgowania wpłat - we własnym zakresie i przez outsourcing.
Optymalizacja mailingów do uczestników

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.pl
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję