Obsługa sprzedaży i rozliczeń

CONREGO gwarantuje bezpieczeństwo, terminowość i pozbawioną ryzyka obsługę rozliczeń z uczestnikami.

Sprzedaż wejściówek na konferencje to nie tylko konieczność przygotowania i udostępnienia łatwo dostępnych kanałów płatniczych, ale także wiążący się z tym obowiązek podatkowy – fakturowanie i księgowanie należności.

Nasza usługa stanowi kompleksowe rozwiązanie problemu. W zależności od skali wydarzenia i spodziewanego obrotu, zaoferujemy stawkę procentową jako prowizję od każdej transakcji, a w zamian za to dostarczymy w tygodniowych interwałach środki, które zbierzemy od uczestników w trakcie minionego tygodnia. CONREGO występuje jako reseller wejściówek, które odkupujemy (z reguły raz w miesiącu) od organizatora, by móc sprzedać je uczestnikom.

Sprzedaż wejściówek

Jako reseller wystawiamy uczestnikom faktury VAT (stawka 23%), więc poza usługami procesowania płatności bierzemy na siebie także wszelkie obowiązki księgowe, redukując tym samym pracę organizatora. Standardowo proces rejestracji kończy się wysyłką potwierdzenia zgłoszenia wraz z załączoną do niego fakturą pro forma. Nasz zespół dba o to, by każdy uczestnik, którego płatność została autoryzowana i zdeponowana na naszym rachunku bankowym, otrzymał (w terminie do 7 dni) potwierdzenie transakcji oraz fakturę VAT. Faktury dostarczamy z reguły drogą elektroniczną (zapis mówiący o tym dodawany jest do treści regulaminu, który uczestnik akceptuje na początku procesu), lecz za odpowiednią opłatą możemy realizować także druk i wysyłkę faktur pocztą tradycyjną.

W przypadku tego modelu współpracy Twoja organizacja wystawia dla CONREGO fakturę na wartość środków przekazanych w danym miesiącu pomniejszonych o prowizję. Po naszej stronie pozostaje wystawienie faktur VAT uczestnikom i realizacja ewentualnych zwrotów.


KSIĘGOWANIE WPŁAT OD UCZESTNIKÓW KONFERENCJI, KONGRESU LUB SZKOLENIA
Na naszym blogu opisujemy dwa różne rozwiązania w kwestii księgowania wpłat - we własnym zakresie i przez outsourcing.
Księgowanie wpłat od uczestników wydarzenia

Obsługiwane metody płatności

Naszym partnerem jest PayU i za pośrednictwem ich platformy udostępniamy uczestnikom Twojego wydarzenia trzy podstawowe kanały płatności:

Sprawną obsługę transakcji zapewnia: PayU

  • karta kredytowa VISA lub Mastercard (nie obsługujemy aktualnie kart American Express),
  • szybkim przelewem (tzw. przelew internetowy),
  • tradycyjnym przelewem bankowym (na rachunek CONREGO lub organizatora).

METODY ROZLICZANIA UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ PŁATNYCH
Zapoznaj się z artykułem na blogu CONREGO, który omawia kwestie związane z metodami płatności i przedstawia raport specjalny o kanałach płatnicznych wykorzystywanych w CONREGO w latach 2013-2015.
Metody rozliczania uczestników

Bezpieczeństwo transakcji i transparentne reguły

Wdrożenia, na których obsługujemy sprzedaż i rozliczamy transakcje z uczestnikami są zabezpieczone za pomocą połączenia szyfrowanego (SSL). Skutecznie uniemożliwia to przechwycenie wrażliwych danych i parametrów transakcji.

Stawiamy na transparentność procedury rozliczeń pomiędzy każdą ze stron (uczestnik – CONREGO – organizator). Zanim przystąpimy do obsługi rozliczeń uczestników Twojego eventu, przedstawimy projekt regulaminu szczegółowo opisujący warunki uczestnictwa, sprzedaży wejściówek i ewentualnych zwrotów w przypadku np. rezygnacji.

Aplikacja CONREGO pozwala na pełną integrację procesu rejestracji z dowolną platformą płatniczą.

Jako organizator możesz samodzielnie podpisać umowę z dowolnym operatorem i zamówić integrację bramki płatniczej z systemem CONREGO w ramach usługi wdrożenia systemu rejestracji uczestników. Obsługa rozliczeń wymaga jednak wyznaczenia odpowiednio przygotowanej osoby, która jest w stanie na bieżąco śledzić rezultat każdej transakcji, reagować na zmiany statusów transakcji, wystawiać faktury VAT i realizować ewentualne zwroty.

Bądź na bieżąco z nowościami i subskrybuj newsletter CONREGO

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią i akceptuję regulamin korzystania z usług newslettera internetowego na stronie conrego.pl
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję