Obsługa płatności na konferencje

System CONREGO pozwala na wygodną sprzedaż wejściówek i rezerwacji hotelowych dzięki integracji z wieloma operatorami usług płatniczych, obsłudze rabatów i automatyzacji fakturowania.

Skonfigurowany cennik wraz z funkcją rozliczającą płatności i generującą faktury czynią system skuteczną, wygodną i bezpieczną platformą sprzedażową. Nieograniczone możliwości systemu CONREGO mają źródło w kilku funkcjach umożliwiających sprzedaż uczestnictwa, biletów, wejściówek, wycieczek, szkoleń, noclegów, transportu, materiałów konferencyjnych oraz innych płatnych usług i towarów.

Definicja cen i rabatów

Opcje wyboru dostępne w procesie rejestracji znajdują odzwierciedlenie w cenniku, który umożliwia przypisanie cen oraz stawek VAT. Możemy przypisać każdej z usług ceny, których wartości będą dostosowane do różnych kategorii uczestników. Ponadto oferujemy opcję, dzięki której można swobodnie manipulować rabatami na wybrane usługi w zależności od terminu rejestracji użytkownika. Pozwala to na gradację opłat w czasie i zastosowanie rabatów dla uczestników rejestrujących się z dużym wyprzedzeniem. W ramach usługi wdrożeniowej (Enterprise) poprosimy Cię o dostarczenie pliku z cennikiem, który skonfigurujemy w aplikacji.

Pobieranie opłat

W przypadku wydarzeń płatnych wyróżniamy trzy podstawowe metody rozliczania uczestników, które mają wpływ na proces obsługi płatności i generowania faktur. CONREGO obsługuje płatności przy pomocy:

Przelewy bankowe

Przelew bankowy może zostać zrealizowany przez uczestnika na podstawie danych zamieszczonych w potwierdzeniu rejestracji. Większość organizatorów preferuje jednak dołączanie do potwierdzeń stosownych dokumentów, które uczestnik może wydrukować i przekazać osobie odpowiedzialnej za realizację płatności. Takim dokumentem jest faktura pro forma, która jest generowana przez system automatycznie na podstawie przygotowanego szablonu. Organizator w tym przypadku ma obowiązek śledzenia transakcji na rachunku bankowym. Jeśli uregulowana została odpowiednia faktura pro forma CONREGO umożliwia wystawienie faktury VAT.

Karty kredytowe i „szybkie przelewy”

Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych przelewów bankowych i umożliwiają natychmiastowe rozliczenie. Szczegółowy zakres dostępnych usług określa umowa zawarta pomiędzy organizatorem wydarzenia a agentem rozliczeniowym. Zazwyczaj osoba dokonująca płatności realizuje transakcję w systemie płatniczym agenta i wraca do systemu CONREGO. Po pozytywnej autoryzacji transakcji automatyczne wystawiana jest faktura VAT, która zostanie wysłana jako załącznik do wiadomości e-mail będącej potwierdzeniem rejestracji.

Domyślnie system CONREGO nie jest zintegrowany z żadnym systemem finansowo-księgowym, takiej integracji możemy natomiast dokonać na etapie wdrożenia.

Realizując wdrożenie systemu rejestracji na Twoje wydarzenie pomożemy Ci: