Badania ankietowe i konkursy

CONREGO sprawdzi się w tym świetnie, ponieważ obsługa badań ankietowych i zgłoszeń konkursowych jest łudząco podobna do rejestracji na wydarzenie.

Badania ankietowe

Tworzenie ankiety w systemie CONREGO jest łatwe i może przebiegać następująco:

  1. Importujesz do systemu bazę osób, które chcesz zaprosić do udziału w ankiecie.
  2. Realizujesz wysyłkę imiennych zaproszeń, dzięki którym uczestnicy po kliknięciu w unikalny link zostaną przekierowani na formularz ankiety.
  3. Po uzupełnieniu ankiety uczestnicy zostaną przekierowani na stronę z podziękowaniem za udział w badaniu oraz otrzymają wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

W dowolnej chwili możesz przeglądać i modyfikować zgłoszenia ankietowe oraz generować na ich podstawie zestawienia w plikach XLS.

Konkursy

Z systemowego punktu widzenia organizację konkursu od badań ankietowych różni niewiele. W obu przypadkach zbierasz od uczestników dane. Wystarczy więc przygotować właściwy formularz zgłoszeniowy i uwzględnić w nim pole do przesłania pliku z pracą konkursową. W przypadku zgłoszeń wideo lepiej zbierać linki do nagrań ze względu na wagę plików. Większości konkursów ma charakter otwarty, więc nie będzie miała miejsca wysyłka zaproszeń elektronicznych, a co za tym idzie zbędny jest etap importu danych. Wystarczy więc, że opublikujesz link do formularza na dowolnej stronie internetowej promującej organizowany konkurs.

UWAGA: CONREGO nie umożliwia jednak systemowego oceniania zgłoszeń. Ze względu na dużą liczbę modeli wyłaniania zwycięzców, ta część pozostaje po stronie organizatora. Na każdym etapie konkursu możesz jednak przeglądać zgłoszenia i generować zestawienia w plikach XLS.

Jak już wspomnieliśmy - konkursy i badania ankietowe bardzo przypominają rejestrację uczestnika na wydarzenie, lecz przebieg przyjmowania zgłoszeń jest znacznie mniej złożony, a co za tym idzie znacznie łatwiejsza jest konfiguracja procesu w systemie.