Cyfrowa wioska wiedzy według Agnieszki Chachiel

Ogromny kompleks budynków, nowoczesny design i pomieszczenia wypełnione sprzętem najwyższej technologii. Tak na pierwszy rzut oka przedstawia się Digital Knowledge Village – cyfrowa wioska wiedzy.

Cyfrowa wioska wiedzy według Agnieszki Chachiel

A jak funkcjonuje ona w praktyce? O tym rozmawiam dziś z Agnieszką Chachiel – dyrektor operacyjny Digital Knowledge Village.

O Digital Knowledge Village słyszałem wiele dobrego, na wstępie jednak chciałbym Cię poprosić, Agnieszko, o wytłumaczenie od samego początku – czym dokładnie jest cyfrowa wioska wiedzy? Jak zrodził się ten projekt i jakie są jego główne założenia?

Mówiąc najprościej, Digital Knowledge Village to miejsce wspierające prowadzenie innowacyjnego biznesu w obszarze digital marketing and learning. Pierwowzorem, a w zasadzie inspiracją do jego stworzenia była cyfrowa wioska wiedzy w Dubaju, czyli miasta w kraju, który poprzez takie projekty szukał swojej własnej ścieżki biznesowej. Pomyśleliśmy, że my także możemy wytyczyć taką ścieżkę dla polskich firm. Chcieliśmy stworzyć miejsce umożliwiające im profesjonalny rozwój. Wtedy właśnie powstała sieć współpracy Digital Knowledge Cluster. Jej celem jest koncentrowanie wszystkich podmiotów otwartych na innowacje i działających w obszarze uczenia, wsparcia biznesu oraz nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

I takie założenia spełnia także cyfrowa wioska wiedzy. Co jest jednak jej wyznacznikiem, co wyróżnia Digital Knowledge Village na tle pozostałych projektów?

Na to pytanie odpowiem, odwołując się do samej nazwy. Digital oznacza sprzęt potrzebny do zrobienia wyjątkowego eventu, Knowledge mieści w sobie wiedzę i doświadczenie, którymi dysponujemy, a Village to wyjątkowe miejsce, które powstało do celów produkcji cyfrowych eventów. Składając wszystko w całość, pod pojęciem Digital Knowledge Village rozumieć należy kompleksowe wsparcie realizacji konferencji i szkoleń w multimedialnej przestrzeni.

W wiosce udostępniacie swoim klientom centrum konferencyjne.

Tak, centrum konferencyjne, ale nie tylko. Wioska to również studia digitalizacji wiedzy, laboratoria UX, 4 studia nagraniowe, studio fokusowe, restauracja, sundeck na 2 poziomach, miejsca relaksu i tak dalej. A wszystko to pod jednym dachem, począwszy od koncepcji po produkcję i analizę treści cyfrowych.

Jesteście przygotowani na każdą ewentualność. Co więcej, dysponujecie ogromnymi przestrzeniami. To wszystko w połączeniu z Waszym zaangażowaniem musi dawać niesamowite rezultaty.

Zgadza się. Tysiąc dwieście metrów kwadratowych różnorodnej powierzchni eventowej pozwala realizować naprawdę ambitne i kreatywne projekty. Brzmi to nieco abstrakcyjnie, uściślę więc. Oferujemy między innymi studio multimedialne o czynnej powierzchni 350 m² i aż 7 m wysokości, czternaście nowoczesnych sal oraz cyfrową produkcję eventu wraz z profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem scenicznym oraz projektorami wizyjnymi. Oprócz tego dysponujemy przestrzenią ekspozycyjną i cateringową we foyer. Jeśli chodzi o sprzęt, posiadamy w pełni cyfrową infrastrukturę światłowodową pozwalającą na realizację transmisji i nagrań wideo i audio nawet w rozdzielczości UHD 4K. Profesjonalne nagrania i livestream aż do 100 000 osób to ogromna szansa dla wydarzeń kulturalnych, koncertów i gal, które nie mają szans na mainstream, ale dzięki nam mogą powalczyć o większe zainteresowanie.

Brzmi naprawdę dobrze. Ale to nie wszystko, ponieważ wioska to także ludzie, którzy ją tworzą, zgadza się?

Oczywiście, Digital Knowledge Village to nie tylko miejsce i sprzęt. Oferujemy na przykład cztery w pełni wyposażone studia i zapewniamy doświadczoną ekipę realizatorów specjalizujących się w realizacji webinarów, webshow, szkoleń wideo, filmów korporacyjnych, transmisji online, video learningu, badań i testów produktów (w tym eyetrackery). Posiadamy również studio green screen o powierzchni 80 m² oraz mobilne studio transmisyjne, a także tłumaczenia symultaniczne i oprawę graficzną projektów eventowych.

Serdecznie dziękuję za rozmowę!


Tomasz Chrościechowski