Nowa wersja CONREGO

10 grudnia 2023 roku ujrzała światło dzienne nowa wersja (7) systemu rejestracji uczestników wydarzeń CONREGO. Nowa wersja to kumulacja 14 lat doświadczeń i 4 lat prac projektowych.
Co nowego w CONREGO?

Nowa wersja CONREGO

Historia powstania najnowszej edycji CONREGO

to 4 lata ciężkiej pracy i kilku zwrotów akcji, których nie przewidzieliśmy. Do przygotowania zupełnie nowego narzędzia skłoniły nas ograniczenia starej wersji systemu rejestracji, która pojawiła się w ofercie w 2017 roku. Architektura systemu była przestarzała, a analiza zmian i ich wprowadzanie pochłaniały mnóstwo czasu. Napotykaliśmy sporo ograniczeń, dlatego zapadła decyzja, by zaprzestać rozwoju starej wersji i skoncentrować się na zupełnie nowej, pisanej od podstaw. Prace koncepcyjne rozpoczęły się w lipcu 2019 roku. Budowa makiety interfejsu nowej wersji CONREGO została ukończona w marcu 2020... i wybuchła pandemia. Na początku zakładaliśmy, że dzięki spowolnieniu na rynku, które spowodowały lockdowny, będziemy mogli większość czasu poświęcić na prace deweloperskie. W tamtym smutnym czasie, z tym wesołym założeniem, zabraliśmy się więc ochoczo do pracy. Szybko jednak okazało się, że klienci oczekują naszej pomocy, ponieważ zakaz organizacji spotkań można obejść przez organizację spotkań online. Zespół dzielił więc czas na wdrożenie platformy konferencji online i prace nad nową wersją CONREGO. Pod koniec 2020 roku nie istniała jeszcze nawet wstępna wersja testowa, ponieważ udało się zbudować jedynie podwaliny interfejsu. Prac nad nowym systemem nie przerwaliśmy, lecz mocno spowolniły, a do tego doszły jeszcze zmiany w składzie naszego zespołu.

Rok 2021 przyniósł prawdziwy boom dużych konferencji online, których obsłużyliśmy kilkadziesiąt. Sytuacja zaczęła się stabilizować dopiero w 2022 roku. Osiągnęliśmy wówczas znaczny postęp, dzięki czemu pod koniec roku brakowało nam już tylko modułów Recepcja, Kontrola Dostępu i kilku dodatkowych funkcji wspomagających. Wielu klientów dopytywało, kiedy "wyjdzie siódemka". Wstępnie zakładaliśmy, że wszystko uda się zamknąć do lipca 2023. Skuteczność planowania jednak najlepiej oddaje cytat Mike Tyson'a:

| Everyone has a plan till they get punched in the mouth.

Idąc za cytowanym "ciosem", w maju podjąłem decyzję, by na potrzeby nowego CONREGO wdrożyć całkowicie nową infrastrukturę - system uruchomić i docelowo udostępnić w chmurze Amazon'a (AWS). To ogromny krok w kierunku elastyczności, wydajności i bezpieczeństwa danych, który procentuje w przyszłości. W perspektywie krótkoterminowej to jednak trochę jak "wystawić drugi policzek" na kolejny cios. Prace związane z wdrożeniem całości na nowej infrastrukturze wymusiły przeprojektowanie wielu części już zamkniętych modułów systemu. Na początku września system był jednak gotowy do pierwszych zewnętrznych testów bezpieczeństwa. Audyt zlecony został ekspertom z firmy Securitum (zapewne słyszeliście o Facebookowym profilu Sekurak, który prowadzą), i po pozbyciu się niemal wszystkich podatności systemu na włamania pod koniec września doszliśmy do momentu, gdy system był gotowy do pierwszych wdrożeń.

Ogromny wpływ na obecny stan systemu mieli zatrudnieni przez nas zewnętrzni testerzy UX/UI i klienci, którzy zadeklarowali pomoc podczas testów funkcjonalnych. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. W międzyczasie dokończono wszystkie moduły, dodatkowe integracje (takie jak integracja z GUS czy Fakturownia.pl), a każdy moduł systemu zaczął działać stabilnie i przewidywalnie. Na nowej wersji zrealizowaliśmy już z sukcesem szereg wydarzeń, i po ostatnich szlifach uznałem, że dysponujemy produktem, który powinni poznać wszyscy organizatorzy. Ta decyzja zapadła 7 grudnia, a 10 grudnia weszła w życie. Nadal czeka nas mnóstwo pracy, ponieważ to nie koniec. Zakończył się jednak pewien etap w historii firmy CONREGO. Gdy coś się kończy, to coś się zaczyna, a za wkład w te zakończenia i nowe początki dziękuję moim współpracownikom, klientom i podwykonawcom.

Tomasz Chrościechowski

Zbudowany od podstaw

CONREGO przekracza ograniczenia poprzedniej wersji, oferując kompleksowe usprawnienia, które zmieniają sposób organizacji wydarzeń. Oto kluczowe zmiany w nowej wersji:

Pulpit systemu CONREGO

Fot. Tryb jasny i ciemny w panelu administracyjnym CONREGO.

Największe zmiany

Prawdziwą rewolucję przeszedł interfejs i architektura systemu:

Kreator wiadomości e-mail w systemie CONREGO

Fot. Wizualny kreator wiadomości e-mail do uczestników

Plany rozwojowe

Nie zatrzymujemy się i planujemy dalszą rozbudowę i doskonalenie systemu. Na chwilę obecną nasz plan zakłada:

Wybór usług zintegrowanych z systemem rejestracji CONREGO

Fot. Gotowe integracje CONREGO z innymi usługami

Wsparcie techniczne

Wraz z nowym systemem oferujemy nowe narzędzia wsparcia technicznego: