Jak zaprojektować i spersonalizować identyfikatory dla uczestników?

W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy szereg porad dotyczących projektowania identyfikatorów dla uczestników wydarzenia.

Jak zaprojektować i spersonalizować identyfikatory dla uczestników?

Jak przygotować identyfikatory? Co na nich zamieścić? Jak spersonalizować? Zacznijmy od samego początku. Prawidłowe przygotowanie identyfikatorów dla uczestników konferencji lub kongresu możemy podzielić na trzy etapy:

1. Wybór formatu identyfikatora

Zależnie od charakteru wydarzenia, metody druku identyfikatorów i materiału, z jakiego identyfikatory mają być wykonane, musimy dobrać odpowiedni rozmiar nośnika.

2. Przygotowanie projektu graficznego

Podczas pracy nad tym punktem należy zadać sobie podstawowe pytanie: czym jest identyfikator? Otóż jest to przede wszystkim nośnik informacji o uczestniku. Jego projekt graficzny, podobnie jak projekt każdego innego medium, powinien stanowić opakowanie dla treści. Priorytety, jakie należy przyjąć przy projektowaniu identyfikatora, możemy określić za pomocą kilku punktów:

Projekt identyfikatora (jak każdy materiał przeznaczony do druku) powinien zawierać grafikę bitmapową osadzoną w rozdzielczości 300 dpi lub bazować na grafice wektorowej, która jest lekka i skaluje się w dowolnym zakresie bez utraty jakości.

Do przygotowania profesjonalnego projektu najlepiej zastosować polecane przez ekspertów narzędzia takie jak Adobe Illustrator, CorelDRAW lub popularny Affinity Designer .

3. Personalizacja identyfikatora

Etap ten można rozegrać na dwa sposoby:

Jeśli jesteś posiadaczem pakietu aplikacji Adobe, możesz skorzystać z funkcji oferowanej przez program InDesign, która pozwoli we wskazanym bloku tekstowym personalizować treść na bazie pliku zawierającego rekordy uczestników w formacie CSV. Nie jest to wyjątkowo skomplikowane, ale wymaga dobrej znajomości pakietu Adobe, a przede wszystkim... jego posiadania. Niestety, jest to bardzo kosztowny produkt.

Druga metoda to automatyczna personalizacja identyfikatorów. Dzięki możliwościom modułu Generatora PDF z łatwością przygotujesz szablon, którego tło będzie bazowało na przygotowanym projekcie graficznym. Na tym właśnie tle osadzisz za pomocą interfejsu aplikacji podlegające personalizacji pola danych uczestników. Korzystając z przygotowanego w ten sposób szablonu możemy dla wszystkich uczestników wygenerować zbiorcze pliki PDF gotowe do druku w drukarni!

Za pomocą CONREGO przygotujesz nie tylko identyfikatory, ale także wejściówki, certyfikaty, dyplomy i inne wymagające personalizacji dokumenty. Dzięki połączeniu generatora PDF i mechanizmowi wysyłki mailingów do uczestników konferencji możesz dostarczyć spersonalizowane dokumenty dla gości drogą mailową. To prostsze niż się wydaje - przekonaj się rejestrując bezpłatną wersję testową CONREGO


Łukasz Krawczuk