Jak zostać skutecznym event managerem?

Najpierw… musisz poczuć flow. Już na samym początku przygody w branży eventowej można określić, czy to właśnie to. Czy organizacja wydarzeń – wraz ze wszystkimi swoimi plusami i minusami – jest pracą, którą jesteśmy w stanie pokochać.

Jak zostać skutecznym event managerem?

Nie każdy wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, ale skuteczni event managerowie są dowodem na to, że ona naprawdę istnieje… przynajmniej jeśli mowa o eventach.

Nie bój się szukać rozwiązań

To właśnie event managerowi przypada w udziale rozwiązywanie problemów pojawiających się w trakcie organizacji wydarzenia. Mogą być to problemy z zupełnie różnych, niekiedy zaskakujących dziedzin. Również takich, o których do tej pory nie miało się pojęcia. Skuteczny event manager musi posiadać otwarty umysł ukierunkowany na znajdowanie rozwiązań. Według Eweliny Macieszy z Agencji Polymus właściwe podejście jest proste: „W branży eventowej nie ma takich słów jak «nie da się», «nie można tego zrobić». Wszystko jest kwestią znalezienia odpowiedniego rozwiązania. Metody na dany problem”.

Popełniaj błędy

Sposób na naukę w tej branży? Popełnianie błędów. Jak zauważyła Agnieszka Faracik-Leśniak z DMC Poland, na błędach uczymy się bardzo szybko, ponieważ najlepiej zapamiętujemy nie sukcesy, lecz porażki. Najważniejsze jednak, by wyciągać z nich wnioski i być przygotowanym na przyszłość.

Miej przy tym marzenia… i zgrany team

Warto myśleć o tym, co jeszcze moglibyśmy zrobić. Stawiać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Świetnie, jeśli jesteśmy przy tym częścią zgranego zespołu, z którym możemy dzielić się kompetencjami. Przecież nic tak nie napędza do działania jak wspólnie osiągane sukcesy!

Dobrze, jeśli lubisz adrenalinę i umiesz być samodzielny

Praca w eventach zawsze wiąże się z pewną dozą niepewności i podwyższonym ryzykiem. Wyzwala to dopływ adrenaliny, dzięki której jesteśmy w stanie wspiąć się na szczyt naszych możliwości. I dobrze, ponieważ w tej branży trzeba być przygotowanym na wszystko. Jak określili to Agnieszka Szymerowska i Jakub Grudniewski z Convention Bureau Wrocław: „Możemy przewidzieć wiele sytuacji, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego”.

Ponieważ to naprawdę wymagająca praca

Praca w branży eventowej to praca trudna. Jest pełna wyzwań, niespodzianek, ryzyka… Wymaga aktywności większej niż osiem godzin od poniedziałku do piątku, a czasem może być nawet upadlająca… Daje jednak olbrzymią satysfakcję.

Nieocenione wsparcie zapewnia także system rejestracji, dzięki któremu mnóstwo czynności zostaje zautomatyzowanych. Nasi goście – Ewelina Maciesza, Agnieszka Faracik-Leśniak oraz Agnieszka Szymerowska i Jakub Grudniewski – wykorzystują system rejestracji online CONREGO. To on zapewnia im wsparcie między innymi w takich obszarach jak rejestracja gości, ankiety, generowanie identyfikatorów, komunikacja, płatności, raportowanie i tym podobne.

A wszystko po to, by będąc zapytanym o to, co najbardziej lubi się w swojej pracy, móc odpowiedzieć: „tę pracę po prostu!”.

Wypowiedzi naszych gości obejrzysz w poniższym filmie:


Tomasz Chrościechowski