Meetings Professional International Poland Chapter

Meeting Professionals International (MPI) to największa na świecie organizacja skupiająca profesjonalnych organizatorów wydarzeń. Jej celem jest budowanie globalnej społeczności działającej na rzecz rozwoju przemysłu spotkań na wszystkich kontynentach.

Meetings Professional International Poland Chapter

Oddział w Polsce – MPI Poland Chapter – jest międzynarodowym stowarzyszeniem dedykowanym osobom z branży eventowej, które chcą dbać o swój rozwój zawodowy. Misją MPI jest wspieranie członków stowarzyszenia i dbanie o to, by stawali się coraz lepsi, bardziej profesjonalni i efektywni. Kluczem w osiąganiu tych założeń jest budowanie relacji pomiędzy ludźmi, wiedzą i rynkami. Dla ponad dwudziestu trzech tysięcy ekspertów w sześćdziesięciu pięciu krajach MPI stanowi inspirującą, globalną społeczność, która rozwija potencjał i wspiera rozwój osobisty członków.

Odrobina historii

Pierwszy oddział MPI na świecie został otwarty w 1972, w Polsce natomiast – w 2009 roku. Od tego czasu branża eventowa znacząco się zmieniła, zmieniło się więc także samo MPI. Oba podmioty są ze sobą nierozerwalnie związane i wpływają na siebie wzajemnie. Pierwsze spotkanie MPI i CONREGO miało miejsce w 2011 roku. CONREGO dostarczyło wówczas MPI system rejestracji uczestników wydarzeń i przez kolejne siedem lat każde spotkanie organizowane przez stowarzyszenie było obsługiwane właśnie przez nasz system.

Dlaczego warto dołączyć?

Członkowie MPI podkreślają, że członkostwo w stowarzyszeniu ułatwia im osiąganie sukcesów zawodowych. Jakie są jednak konkretne zalety przystąpienia do MPI Poland Chapter?

Po pierwsze, dzięki MPI nawiążesz biznesowe kontakty. Będziesz mógł brać udział w internetowych seminariach, czyli tzw. webinarach. W ciągu roku odbywają się one ponad pięćdziesiąt razy. Członkostwo uprawnia do udziału w konferencjach MPI takich jak World Education Conference i European Meetings & Events Conference. Organizowane są także spotkania edukacyjne. Uczestnictwo w nich jest płatne, ale członkowie stowarzyszenia otrzymują atrakcyjne rabaty.

MPI jest również siecią współpracy i wymiany informacji – członkostwo umożliwi Ci korzystanie z wewnętrznej bazy danych stowarzyszenia. Ponadto zakładka My MPI pozwala na prowadzenie bloga, na którym będziesz mógł dzielić się doświadczeniem oraz pomysłami, a także dołączać do różnych grup zainteresowań i uczyć się od innych. MPI oferuje ponadto szybki dostęp do badań przemysłu spotkań i trendów poprzez narzędzia Event View i Future Watch. Warto także zauważyć, że członkowie MPI nierzadko organizują wspólne projekty i w ten sposób osiągają duże sukcesy.

To jedynie zarys korzyści, jakie oferuje członkostwo w MPI Poland Chapter. O całej reszcie najlepiej przekonać się samodzielnie!

O tym, jak MPI funkcjonuje i w jaki sposób kształtuje branżę spotkań bardzo ciekawie opowiada Agnieszka Faracik-Leśniak – członkini zarządu MPI Poland Chapter.


Tomasz Chrościechowski