Eventy online z CONREGO: Konferencje wirtualne

W drugim artykule z serii o tym, jak platforma konferencji online CONREGO Live może pomóc w realizacji założonego wydarzenia.

Eventy online z CONREGO: Konferencje wirtualne

Dzisiaj zaprezentuję sposób działania klasycznej konferencji w wersji wirtualnej.

Konferencja

Przez konferencję rozumiem tu dość duże wydarzenie charakteryzujące się kilkoma sesjami równoległymi. Z racji na ograniczoną pojemność sal wykładowych, uczestnicy już podczas rejestracji muszą zadeklarować, które sesje ich interesują. Dodatkowo działa sesja plenarna, która jest dostępna dla wszystkich i jest jedynym punktem dostępnym w danym czasie. Mogą się również pojawić warsztaty - punkty programu nastawione na zaangażowanie uczestników, odbywające się w mniejszym gronie niż zwykłe wykłady.

Organizacja

Podsumowując, potrzebujemy trzech rodzajów pokojów:

Obsługa

Pozostaje oczywiście problem kontrolowania tego, który uczestnik może wejść do którego pokoju oraz kiedy dany pokój powinien być w ogóle otwarty. Tutaj ponownie z pomocą przychodzi interfejs konferencyjny CONREGO Live:

Interfejs konferencyjny platformy CONREGO Live

Nasz przedstawiciel zadba o to, żeby widoczne były tylko te pokoje, w których właśnie trwa wydarzenie i do których dany uczestnik ma dostęp. Zaznaczamy, które punkty agendy są w danej chwili aktywne (ze względu na możliwość opóźnienia nie automatyzujemy tej funkcji), a system udostępnia je uczestnikom, którzy się na nie zapisali. Dzięki takiej organizacji konferencje online mogą się odbywać w niemal niezmienionym kształcie.

Łukasz Krawczuk